Bargème

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bargème
Komunë
noform
Pamje nga Bargème
Stema_figura
Vendndodhja
Bargème is located in Franca
Bargème
Bargème
43°24′28″V 0°16′15″P / 43.4078°V 0.2708°P / 43.4078; -0.2708Koordinatat: 43°24′28″V 0°16′15″P / 43.4078°V 0.2708°P / 43.4078; -0.2708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Draguignan
Kantoni Comps-sur-Artuby
Kryetari Pierre Jassaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.95 km2
Popullsia 141 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83840
INSEE 83010


Bargème është një komunëFrancë. Bargème bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 141 banorë dhe sipërfaqe 27.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]