Barinque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barinque
Komunë
noform
Pamje nga Barinque
Vendndodhja
Barinque is located in Franca
Barinque
Barinque
48°32′38″V 5°50′35″L / 48.5439°V 5.8431°L / 48.5439; 5.8431Koordinatat: 48°32′38″V 5°50′35″L / 48.5439°V 5.8431°L / 48.5439; 5.8431
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Morlaàs
Ndërbashkësia Pays de Morlaàs
Kryetari Bernard Buron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 587 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64160
INSEE 64095


Barinque është një komunëFrancë. Barinque bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 587 banorë dhe sipërfaqe 9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]