Barjac, Lozère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barjac
Komunë
noform
Pamje nga Barjac
Vendndodhja
Barjac is located in Franca
Barjac
Barjac
47°36′45″V 4°57′34″L / 47.6125°V 4.9594°L / 47.6125; 4.9594Koordinatat: 47°36′45″V 4°57′34″L / 47.6125°V 4.9594°L / 47.6125; 4.9594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Chanac
Ndërbashkësia Pays de Chanac
Kryetari Francis Bergogne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.92 km2
Lartësia 660 m (m.n.d.)
Popullsia 656 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48000
INSEE 48018


Barjac është një komunëFrancë. Barjac bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 656 banorë dhe sipërfaqe 29.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]