Barjouville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barjouville
Komunë
noform
Pamje nga Barjouville
Stema_figura
Vendndodhja
Barjouville is located in Franca
Barjouville
Barjouville
43°09′07″V 0°05′26″P / 43.1519°V 0.0906°P / 43.1519; -0.0906Koordinatat: 43°09′07″V 0°05′26″P / 43.1519°V 0.0906°P / 43.1519; -0.0906
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Chartres-Sud-Ouest
Ndërbashkësia Communauté d'agglomération Chartres métropole
Kryetari Alain Toutay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.1 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 1599 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28630
INSEE 28024


Barjouville është një komunëFrancë. Barjouville bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1599 banorë dhe sipërfaqe 4.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]