Barleux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barleux
Komunë
Vendndodhja
Barleux is located in Franca
Barleux
Barleux
50°27′21″V 2°37′10″L / 50.4558°V 2.6194°L / 50.4558; 2.6194Koordinatat: 50°27′21″V 2°37′10″L / 50.4558°V 2.6194°L / 50.4558; 2.6194
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Péronne
Ndërbashkësia Communauté de communes de la Haute Somme
Kryetari Eric Francois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.46 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Popullsia 264 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80200
INSEE 80054


Barleux është një komunëFrancë. Barleux bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 7.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barleux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale