Barraux

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Barraux
Komunë
Vendndodhja
Barraux is located in Franca
Barraux
Barraux
44°14′44″V 3°39′15″L / 44.2456°V 3.6542°L / 44.2456; 3.6542Koordinatat: 44°14′44″V 3°39′15″L / 44.2456°V 3.6542°L / 44.2456; 3.6542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Le Touvet
Ndërbashkësia Pays du Grésivaudan
Kryetari Christophe Engrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 1841 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38530
INSEE 38027


Barraux është një komunëFrancë. Barraux bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1841 banorë dhe sipërfaqe 11 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

  •  Commons: Barraux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale