Barriac-les-Bosquets

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barriac-les-Bosquets
Komunë
noform
Pamje nga Barriac-les-Bosquets
Stema_figura
Vendndodhja
Barriac-les-Bosquets is located in Franca
Barriac-les-Bosquets
Barriac-les-Bosquets
46°52′01″V 0°46′17″L / 46.8669°V 0.7714°L / 46.8669; 0.7714Koordinatat: 46°52′01″V 0°46′17″L / 46.8669°V 0.7714°L / 46.8669; 0.7714
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Mauriac
Kantoni Pleaux
Ndërbashkësia Pays de Salers
Kryetari Jean-Noël Parra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.8 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 167 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15700
INSEE 15018


Barriac-les-Bosquets është një komunëFrancë. Barriac-les-Bosquets bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 167 banorë dhe sipërfaqe 12.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]