Barsac, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barsac
Komunë
noform
Pamje nga Barsac
Stema_figura
Vendndodhja
Barsac is located in Franca
Barsac
Barsac
47°29′34″V 6°46′20″L / 47.4928°V 6.7722°L / 47.4928; 6.7722Koordinatat: 47°29′34″V 6°46′20″L / 47.4928°V 6.7722°L / 47.4928; 6.7722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni Podensac
Ndërbashkësia Canton de Podensac
Kryetari Philippe Meynard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.48 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 1964 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33720
INSEE 33030


Barsac është një komunëFrancë. Barsac bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1964 banorë dhe sipërfaqe 14.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]