Barst

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barst
Komunë
noform
Pamje nga Barst
Stema_figura
Vendndodhja
Barst is located in Franca
Barst
Barst
47°38′08″V 7°28′36″L / 47.6356°V 7.4767°L / 47.6356; 7.4767Koordinatat: 47°38′08″V 7°28′36″L / 47.6356°V 7.4767°L / 47.6356; 7.4767
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Forbach
Kantoni Freyming-Merlebach
Ndërbashkësia Freyming-Merlebach
Kryetari Bruno Neumann
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.79 km2
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Popullsia 558 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57450
INSEE 57052


Barst është një komunëFrancë. Barst bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 558 banorë dhe sipërfaqe 5.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barst – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale