Bartenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bartenheim
Komunë
noform
Pamje nga Bartenheim
Vendndodhja
Bartenheim is located in Franca
Bartenheim
Bartenheim
47°02′33″V 5°55′46″L / 47.0425°V 5.9294°L / 47.0425; 5.9294Koordinatat: 47°02′33″V 5°55′46″L / 47.0425°V 5.9294°L / 47.0425; 5.9294
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Mulhouse
Kantoni Sierentz
Ndërbashkësia Trois Frontières
Kryetari Jacques Ginther
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.86 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 3486 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68870
INSEE 68021


Bartenheim është një komunëFrancë. Bartenheim bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 3486 banorë dhe sipërfaqe 12.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]