Bartulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bartulla
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna Tivar
Lartësia 481 metra (m.n.d.)

Bartullë, (malazezisht: Бартула/Bartula) është vendbanim në Komunën e TivaritMal të Zi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas rezultateve preliminare të regjistrimit të popullsisë së Malit të Zi, Bartulla ka pasur 112 banor, 163 ekonomi familjare dhe 152 banesa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]