Barzun, Pyrénées-Atlantiques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barzun
Komunë
noform
Pamje nga Barzun
Vendndodhja
Barzun is located in Franca
Barzun
Barzun
49°04′51″V 3°33′36″L / 49.0808°V 3.56°L / 49.0808; 3.56Koordinatat: 49°04′51″V 3°33′36″L / 49.0808°V 3.56°L / 49.0808; 3.56
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Pontacq
Ndërbashkësia Ousse-Gabas
Kryetari Maurice Minvielle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.19 km2
Lartësia 388 m (m.n.d.)
Popullsia 599 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64530
INSEE 64097


Barzun është një komunëFrancë. Barzun bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 599 banorë dhe sipërfaqe 8.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]