Bas-Mauco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bas-Mauco
Komunë
noform
Pamje nga Bas-Mauco
Vendndodhja
Bas-Mauco is located in Franca
Bas-Mauco
Bas-Mauco
46°01′32″V 3°18′03″L / 46.0256°V 3.3008°L / 46.0256; 3.3008Koordinatat: 46°01′32″V 3°18′03″L / 46.0256°V 3.3008°L / 46.0256; 3.3008
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-marsan
Kantoni Saint-Sever
Ndërbashkësia Cap de Gascogne
Kryetari Roselyne Lacouture
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.5 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 308 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40500
INSEE 40026


Bas-Mauco është një komunëFrancë. Bas-Mauco bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 308 banorë dhe sipërfaqe 11.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]