Bascons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bascons
Komunë
noform
Pamje nga Bascons
Stema_figura
Vendndodhja
Bascons is located in Franca
Bascons
Bascons
49°26′02″V 5°45′35″L / 49.4339°V 5.7597°L / 49.4339; 5.7597Koordinatat: 49°26′02″V 5°45′35″L / 49.4339°V 5.7597°L / 49.4339; 5.7597
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-marsan
Kantoni Grenade-sur-l'Adour
Ndërbashkësia Pays Grenadois
Kryetari Claude Lespes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.7 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 922 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40090
INSEE 40025


Bascons është një komunëFrancë. Bascons bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 922 banorë dhe sipërfaqe 18.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bascons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale