Bashkia Tropojë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bashkia Bajram Curr)
Jump to navigation Jump to search
Bashkia Tropojë
Q. i Kukësit > Rr. i Tropojës > Bashkia Tropojë
Administrata
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Kukësit
Rrethi Rrethi i Tropojës
Kryetari i bashkisë Agron Demushi (PD)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Tropojë është një bashkiRrethin e TropojësShqipëri dhe i vetmi vendbanim i bashkisë është qyteti Bajram Curri.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 September 2014. Marrë më 20 December 2017. 

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]