Bashkia Sarandë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bashkia Sarandë
p/dh
Bashkia Sarande perfshin Saranden, Ksamilin , Gjashten, Metoqin , Shelegarin dhe Cuken
Q. i Vlorës > Rr. i Sarandës > Bashkia Sarandë
Administrata
Popullsia 41.000 banorë
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Vlorës
Rrethi Rrethi i Sarandës
Kryetari i bashkisë Adrian Gurma (PS)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Sarandë është një bashkiRrethin e SarandësShqipëri.

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]