Baslieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baslieux
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baslieux is located in Franca
Baslieux
Baslieux
49°07′25″V 3°48′00″L / 49.1236°V 3.8°L / 49.1236; 3.8Koordinatat: 49°07′25″V 3°48′00″L / 49.1236°V 3.8°L / 49.1236; 3.8
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Villerupt
Ndërbashkësia Deux Rivières
Kryetari Lionel Boudart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.17 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 573 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54620
INSEE 54049


Baslieux është një komunëFrancë. Baslieux bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 573 banorë dhe sipërfaqe 10.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]