Bassano (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bassano (kthjellim).


Bassano
—  qytet  —
Bassano is located in Kanadaja
Bassano
Bassano
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Kontea Newell
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°47′00″V 112°28′01″P / 50.7833°V 112.467°P / 50.7833; -112.467 (Bassano)Koordinatat: 50°47′00″V 112°28′01″P / 50.7833°V 112.467°P / 50.7833; -112.467 (Bassano)
Lartësia 792 m (m.n.d)
Sipërfaqja 5,16 km2
Popullsia 1.345 banorë 2006
Dendësia 260,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Bassano – harta_foto

Bassano është një qytetKontea Newell, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 5.16 km² dhe popullsi 1345 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bassano – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Alberta