Bassemberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassemberg
Komunë
noform
Pamje nga Bassemberg
Stema_figura
Vendndodhja
Bassemberg is located in Franca
Bassemberg
Bassemberg
44°50′24″V 0°31′18″P / 44.84°V 0.5217°P / 44.84; -0.5217Koordinatat: 44°50′24″V 0°31′18″P / 44.84°V 0.5217°P / 44.84; -0.5217
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Sélestat-Erstein
Kantoni Villé
Ndërbashkësia Canton de Villé
Kryetari André Barthelme
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.78 km2
Popullsia 272 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67220
INSEE 67022


Bassemberg është një komunëFrancë. Bassemberg bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 272 banorë dhe sipërfaqe 1.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]