Basseux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basseux
Komunë
noform
Pamje nga Basseux
Stema_figura
Vendndodhja
Basseux is located in Franca
Basseux
Basseux
45°19′18″V 2°24′24″L / 45.3217°V 2.4067°L / 45.3217; 2.4067Koordinatat: 45°19′18″V 2°24′24″L / 45.3217°V 2.4067°L / 45.3217; 2.4067
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Beaumetz-lès-Loges
Ndërbashkësia Vertes vallées
Kryetari Roger Karpinski
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.35 km2
Lartësia 106 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62123
INSEE 62085


Basseux është një komunëFrancë. Basseux bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 3.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Basseux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale