Bassevelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassevelle
Qytet
Vendndodhja
Bassevelle is located in Franca
Bassevelle
Bassevelle
45°01′12″V 1°51′12″L / 45.02°V 1.8533°L / 45.02; 1.8533Koordinatat: 45°01′12″V 1°51′12″L / 45.02°V 1.8533°L / 45.02; 1.8533
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Meaux
Kantoni La Ferté-sous-Jouarre
Ndërbashkësia Pays Fertois
Kryetari Bernard Richard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.46 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 77024


Bassevelle është një komunëFrancë. Bassevelle bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 17.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]