Bassignac-le-Haut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassignac-le-Haut
Komunë
noform
Pamje nga Bassignac-le-Haut
Stema_figura
Vendndodhja
Bassignac-le-Haut is located in Franca
Bassignac-le-Haut
Bassignac-le-Haut
45°11′29″V 0°48′51″L / 45.1914°V 0.8142°L / 45.1914; 0.8142Koordinatat: 45°11′29″V 0°48′51″L / 45.1914°V 0.8142°L / 45.1914; 0.8142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Tulle
Kantoni Saint-Privat
Kryetari Josette Puyraimond
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.37 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Popullsia 191 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19220
INSEE 19018


Bassignac-le-Haut është një komunëFrancë. Bassignac-le-Haut bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 191 banorë dhe sipërfaqe 18.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]