Bassoncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassoncourt
Komunë
Vendndodhja
Bassoncourt is located in Franca
Bassoncourt
Bassoncourt
43°34′48″V 0°14′46″L / 43.58°V 0.2461°L / 43.58; 0.2461Koordinatat: 43°34′48″V 0°14′46″L / 43.58°V 0.2461°L / 43.58; 0.2461
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Chaumont
Kantoni Clefmont
Ndërbashkësia Bassigny
Kryetari Béatrice Bourg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.49 km2
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Popullsia 67 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52240
INSEE 52038


Bassoncourt është një komunëFrancë. Bassoncourt bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 67 banorë dhe sipërfaqe 6.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]