Bassuet

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Bassuet
Komunë
Vendndodhja
Bassuet is located in Franca
Bassuet
Bassuet
43°26′50″V 1°30′38″P / 43.4472°V 1.5106°P / 43.4472; -1.5106Koordinatat: 43°26′50″V 1°30′38″P / 43.4472°V 1.5106°P / 43.4472; -1.5106
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Vitry-le-François
Kantoni Heiltz-le-Maurupt
Ndërbashkësia Côtes de Champagne
Kryetari Marie-José Tabard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.42 km2
Popullsia 268 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51300
INSEE 51040


Bassuet është një komunëFrancë. Bassuet bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 268 banorë dhe sipërfaqe 8.42 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

  •  Commons: Bassuet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale