Bastanès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bastanès
Komunë
Vendndodhja
Bastanès is located in Franca
Bastanès
Bastanès
41°55′23″V 8°49′45″L / 41.9231°V 8.8292°L / 41.9231; 8.8292Koordinatat: 41°55′23″V 8°49′45″L / 41.9231°V 8.8292°L / 41.9231; 8.8292
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Navarrenx
Ndërbashkësia Canton de Navarrenx
Kryetari Jacques Langla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.26 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 103 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64190
INSEE 64099


Bastanès është një komunëFrancë. Bastanès bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 5.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]