Bastelicaccia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bastelicaccia
Komunë
Vendndodhja
Bastelicaccia is located in Franca
Bastelicaccia
Bastelicaccia
42°42′03″V 9°27′01″L / 42.7008°V 9.4503°L / 42.7008; 9.4503Koordinatat: 42°42′03″V 9°27′01″L / 42.7008°V 9.4503°L / 42.7008; 9.4503
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Ajaccio-7
Ndërbashkësia Vallée du Prunelli
Kryetari Antoine Ottavi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.21 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 3217 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20129
INSEE 2A032


Bastelicaccia është një komunëFrancë. Bastelicaccia bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 3217 banorë dhe sipërfaqe 18.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]