Battle Ground, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Battle Ground, Indiana
Anglisht : Battle Ground
qytet
noform
Vendndodhja
Battle Ground, Indiana is located in SHBA
Battle Ground, Indiana
Battle Ground, Indiana

Koordinatat: 40°30′36″V 86°50′18″P / 40.51000°V 86.83833°P / 40.51000; -86.83833

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Tippecanoe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.25 km2
 •  tokësore 2.25 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 179 m (m.n.d.)
Popullsia 1334 banorë (2010)
 •  aglomerati 190386 banorë
Dendësia 592 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47920
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 30′ 36″ Veri

86° 50′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.battleground.in.gov

Battle Ground, Indiana (Battle Ground) është një qytet në qarkun Tippecanoeshtetit federal Indiana, SHBA. Në Battle Ground, Indiana jetojnë 1334 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 592 banor/km2 (1533.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.25 km2 (0.87 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 179 m (587 ft). [1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "USGS detail on Battle Ground". Marrë më 2007-10-03. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Battle Ground, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale