Batzendorf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batzendorf
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Batzendorf is located in Franca
Batzendorf
Batzendorf
49°25′51″V 1°48′09″P / 49.4308°V 1.8025°P / 49.4308; -1.8025Koordinatat: 49°25′51″V 1°48′09″P / 49.4308°V 1.8025°P / 49.4308; -1.8025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Haguenau
Kantoni Haguenau
Ndërbashkësia Région de Haguenau
Kryetari Isabelle Dollinger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.74 km2
Popullsia 896 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67500
INSEE 67023


Batzendorf është një komunëFrancë. Batzendorf bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 896 banorë dhe sipërfaqe 6.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]