Baudemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudemont
Komunë
noform
Pamje nga Baudemont
Vendndodhja
Baudemont is located in Franca
Baudemont
Baudemont
48°34′14″V 5°27′45″L / 48.5706°V 5.4625°L / 48.5706; 5.4625Koordinatat: 48°34′14″V 5°27′45″L / 48.5706°V 5.4625°L / 48.5706; 5.4625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Charolles
Kantoni La Clayette
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.97 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 716 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71800
INSEE 71022


Baudemont është një komunëFrancë. Baudemont bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 716 banorë dhe sipërfaqe 7.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]