Baudreville, Eure-et-Loir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudreville
Komunë
Vendndodhja
Baudreville is located in Franca
Baudreville
Baudreville
48°18′50″V 6°03′17″L / 48.3139°V 6.0547°L / 48.3139; 6.0547Koordinatat: 48°18′50″V 6°03′17″L / 48.3139°V 6.0547°L / 48.3139; 6.0547
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Janville
Ndërbashkësia Beauce de Janville
Kryetari Damiens Decourty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.03 km2
Lartësia 147 m (m.n.d.)
Popullsia 283 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28310
INSEE 28026


Baudreville është një komunëFrancë. Baudreville bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 283 banorë dhe sipërfaqe 13.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]