Baugy, Saône-et-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baugy
Komunë
noform
Pamje nga Baugy
Vendndodhja
Baugy is located in Franca
Baugy
Baugy
47°47′16″V 6°00′33″L / 47.7878°V 6.0092°L / 47.7878; 6.0092Koordinatat: 47°47′16″V 6°00′33″L / 47.7878°V 6.0092°L / 47.7878; 6.0092
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Charolles
Kantoni Marcigny
Ndërbashkësia Canton of Marcigny
Kryetari Marcel Desvignes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.61 km2
Lartësia 256 m (m.n.d.)
Popullsia 517 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71110
INSEE 71024


Baugy është një komunëFrancë. Baugy bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 517 banorë dhe sipërfaqe 12.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]