Bax, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bax
Komunë
noform
Pamje nga Bax
Vendndodhja
Bax is located in Franca
Bax
Bax
47°49′19″V 5°03′51″L / 47.8219°V 5.0642°L / 47.8219; 5.0642Koordinatat: 47°49′19″V 5°03′51″L / 47.8219°V 5.0642°L / 47.8219; 5.0642
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Muret
Kantoni Rieux-Volvestre
Ndërbashkësia Volvestre
Kryetari Philippe Bedel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.99 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 83 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31310
INSEE 31047


Bax është një komunëFrancë. Bax bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 5.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]