Bayonville-sur-Mad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayonville-sur-Mad
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bayonville-sur-Mad is located in Franca
Bayonville-sur-Mad
Bayonville-sur-Mad
45°13′55″V 0°03′01″L / 45.2319°V 0.0503°L / 45.2319; 0.0503Koordinatat: 45°13′55″V 0°03′01″L / 45.2319°V 0.0503°L / 45.2319; 0.0503
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Thiaucourt-Regniéville
Ndërbashkësia Trois Vallées
Kryetari Marie-Line Schlosser
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.39 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Popullsia 320 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54890
INSEE 54055


Bayonville-sur-Mad është një komunëFrancë. Bayonville-sur-Mad bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 320 banorë dhe sipërfaqe 9.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]