Bazancourt, Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazancourt
Komunë
Vendndodhja
Bazancourt is located in Franca
Bazancourt
Bazancourt
47°39′41″V 3°39′49″L / 47.6614°V 3.6636°L / 47.6614; 3.6636Koordinatat: 47°39′41″V 3°39′49″L / 47.6614°V 3.6636°L / 47.6614; 3.6636
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Bourgogne
Ndërbashkësia Vallée de la Suippe
Kryetari Yannick Kerharo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.64 km2
Lartësia 77 m (m.n.d.)
Popullsia 1964 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51110
INSEE 51043


Bazancourt është një komunëFrancë. Bazancourt bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 1964 banorë dhe sipërfaqe 11.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]