Bazeilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazeilles
Komunë
noform
Pamje nga Bazeilles
Stema_figura
Vendndodhja
Bazeilles is located in Franca
Bazeilles
Bazeilles
46°21′11″V 1°32′21″L / 46.3531°V 1.5392°L / 46.3531; 1.5392Koordinatat: 46°21′11″V 1°32′21″L / 46.3531°V 1.5392°L / 46.3531; 1.5392
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Sedan
Kantoni Sedan-Est
Kryetari Pierre Sulfourt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.38 km2
Lartësia 156 m (m.n.d.)
Popullsia 1995 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8140
INSEE 8053


Bazeilles është një komunëFrancë. Bazeilles bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 1995 banorë dhe sipërfaqe 9.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]