Bazian

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazian
Komunë
noform
Pamje nga Bazian
Vendndodhja
Bazian is located in Franca
Bazian
Bazian
48°24′43″V 6°40′40″L / 48.4119°V 6.6778°L / 48.4119; 6.6778Koordinatat: 48°24′43″V 6°40′40″L / 48.4119°V 6.6778°L / 48.4119; 6.6778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni Vic-Fezensac
Ndërbashkësia Artagnan en Fézensac
Kryetari Jacques Couzinet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.71 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 112 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32320
INSEE 32033


Bazian është një komunëFrancë. Bazian bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 12.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazian – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale