Bazoges-en-Paillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoges-en-Paillers
Komunë
Vendndodhja
Bazoges-en-Paillers is located in Franca
Bazoges-en-Paillers
Bazoges-en-Paillers
48°15′32″V 6°06′22″L / 48.2589°V 6.1061°L / 48.2589; 6.1061Koordinatat: 48°15′32″V 6°06′22″L / 48.2589°V 6.1061°L / 48.2589; 6.1061
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement La Roche-sur-Yon
Kantoni Saint-Fulgent
Ndërbashkësia Saint-Fulgent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.45 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 981 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85130
INSEE 85013


Bazoges-en-Paillers është një komunëFrancë. Bazoges-en-Paillers bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 981 banorë dhe sipërfaqe 11.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]