Bazoques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoques
Komunë
noform
Pamje nga Bazoques
Vendndodhja
Bazoques is located in Franca
Bazoques
Bazoques
48°01′02″V 0°34′47″P / 48.0172°V 0.5797°P / 48.0172; -0.5797Koordinatat: 48°01′02″V 0°34′47″P / 48.0172°V 0.5797°P / 48.0172; -0.5797
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Thiberville
Ndërbashkësia Canton de Thiberville
Kryetari François Jourdan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.9 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27230
INSEE 27046


Bazoques është një komunëFrancë. Bazoques bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 154 banorë dhe sipërfaqe 6.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]