Bazouges-la-Pérouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazouges-la-Pérouse
Komunë
noform
Pamje nga Bazouges-la-Pérouse
Stema_figura
Vendndodhja
Bazouges-la-Pérouse is located in Franca
Bazouges-la-Pérouse
Bazouges-la-Pérouse
48°25′37″V 1°34′23″P / 48.426944°V 1.573056°P / 48.426944; -1.573056Koordinatat: 48°25′37″V 1°34′23″P / 48.426944°V 1.573056°P / 48.426944; -1.573056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Fougères-Vitré
Kantoni Antrain
Ndërbashkësia Couesnon Marches de Bretagne
Kryetari Pascal Hervé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.18 km2
Popullsia 1880 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35560
INSEE 35019


Bazouges-la-Pérouse është një komunëFrancë. Bazouges-la-Pérouse bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 1880 banorë dhe sipërfaqe 58.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]