Bazugues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazugues
Komunë
Vendndodhja
Bazugues is located in Franca
Bazugues
Bazugues
42°51′24″V 0°21′00″L / 42.8567°V 0.35°L / 42.8567; 0.35Koordinatat: 42°51′24″V 0°21′00″L / 42.8567°V 0.35°L / 42.8567; 0.35
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Mirande
Ndërbashkësia Vals et villages en Astarac
Kryetari Edmond Montégut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.36 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 58 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32170
INSEE 32034


Bazugues është një komunëFrancë. Bazugues bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 58 banorë dhe sipërfaqe 5.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]