Bazus-Aure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazus-Aure
Komunë
noform
Pamje nga Bazus-Aure
Stema_figura
Vendndodhja
Bazus-Aure is located in Franca
Bazus-Aure
Bazus-Aure
49°29′19″V 5°14′28″L / 49.4886°V 5.2411°L / 49.4886; 5.2411Koordinatat: 49°29′19″V 5°14′28″L / 49.4886°V 5.2411°L / 49.4886; 5.2411
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Arreau
Ndërbashkësia Véziaux d'Aure
Kryetari Hélène Malère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.95 km2
Lartësia 777 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65170
INSEE 65075


Bazus-Aure është një komunëFrancë. Bazus-Aure bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 1.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]