BearShare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
BearShare
Zhvillues Free Peers, Inc.
MusicLab, LLC.
Versioni i parë December 4, 2000[1]
Gjuhet e programimit ?
Sistemi operativ Microsoft Windows
Gjuhët e mundshme ?
Përdoret për peer-to-peer file sharing
Licenca Proprietary software
Faqja zyrtare BearShare.com

BearShare është aplikacion peer-to-peer file sharing i krijuar ne krye te herës nga Free Peers, Inc. for Microsoft Windows, dhe tani i ishte shitur MusicLab, LLC (iMesh).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bearshare është aplikacion Gnutella-based peer-to-peer file sharing, me një forum mbështetës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]