Beaubec-la-Rosière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaubec-la-Rosière
Komunë
Vendndodhja
Beaubec-la-Rosière is located in Franca
Beaubec-la-Rosière
Beaubec-la-Rosière
48°54′47″V 0°54′48″L / 48.9131°V 0.9133°L / 48.9131; 0.9133Koordinatat: 48°54′47″V 0°54′48″L / 48.9131°V 0.9133°L / 48.9131; 0.9133
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Forges-les-Eaux
Ndërbashkësia Canton of Forges-les-Eaux
Kryetari Roger Decarnelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.97 km2
Lartësia 158 m (m.n.d.)
Popullsia 460 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76440
INSEE 76060


Beaubec-la-Rosière është një komunëFrancë. Beaubec-la-Rosière bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 460 banorë dhe sipërfaqe 12.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]