Beaubray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaubray
Komunë
Vendndodhja
Beaubray is located in Franca
Beaubray
Beaubray
43°50′18″V 0°23′08″L / 43.8383°V 0.3856°L / 43.8383; 0.3856Koordinatat: 43°50′18″V 0°23′08″L / 43.8383°V 0.3856°L / 43.8383; 0.3856
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Conches-en-Ouche
Ndërbashkësia Pays de Conches
Kryetari Denis Cavelier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.43 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Popullsia 282 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27190
INSEE 27047


Beaubray është një komunëFrancë. Beaubray bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 15.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]