Beaucamps-le-Jeune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucamps-le-Jeune
Komunë
Vendndodhja
Beaucamps-le-Jeune is located in Franca
Beaucamps-le-Jeune
Beaucamps-le-Jeune
42°58′39″V 0°03′35″P / 42.9775°V 0.0597°P / 42.9775; -0.0597Koordinatat: 42°58′39″V 0°03′35″P / 42.9775°V 0.0597°P / 42.9775; -0.0597
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Hornoy-le-Bourg
Ndërbashkësia Communauté de communes du Sud-Ouest Amiénois
Kryetari Yves Fenot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.72 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 191 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80430
INSEE 80061


Beaucamps-le-Jeune është një komunëFrancë. Beaucamps-le-Jeune bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 191 banorë dhe sipërfaqe 6.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]