Beauchamps, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchamps
Komunë
Vendndodhja
Beauchamps is located in Franca
Beauchamps
Beauchamps
44°49′36″V 4°48′14″L / 44.8267°V 4.8039°L / 44.8267; 4.8039Koordinatat: 44°49′36″V 4°48′14″L / 44.8267°V 4.8039°L / 44.8267; 4.8039
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Gamaches
Ndërbashkësia Communauté de communes interrégionale de Bresle Maritime
Kryetari Alain Brière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.22 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 1043 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80770
INSEE 80063


Beauchamps është një komunëFrancë. Beauchamps bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 1043 banorë dhe sipërfaqe 7.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]