Beaucourt-sur-l'Ancre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucourt-sur-l'Ancre
Komunë
Vendndodhja
Beaucourt-sur-l'Ancre is located in Franca
Beaucourt-sur-l'Ancre
Beaucourt-sur-l'Ancre
47°28′34″V 0°37′54″P / 47.4761°V 0.6317°P / 47.4761; -0.6317Koordinatat: 47°28′34″V 0°37′54″P / 47.4761°V 0.6317°P / 47.4761; -0.6317
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Albert
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays du Coquelicot
Kryetari Jean-Claude Chatelain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.51 km2
Lartësia 77 m (m.n.d.)
Popullsia 77 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80300
INSEE 80065


Beaucourt-sur-l'Ancre është një komunëFrancë. Beaucourt-sur-l'Ancre bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 3.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]