Beaucourt-sur-l'Hallue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucourt-sur-l'Hallue
Komunë
Vendndodhja
Beaucourt-sur-l'Hallue is located in Franca
Beaucourt-sur-l'Hallue
Beaucourt-sur-l'Hallue
45°20′29″V 5°28′15″L / 45.3414°V 5.4708°L / 45.3414; 5.4708Koordinatat: 45°20′29″V 5°28′15″L / 45.3414°V 5.4708°L / 45.3414; 5.4708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Villers-Bocage
Ndërbashkësia Communauté de communes du Bocage et de l'Hallue
Kryetari Marthe Benard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.47 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 235 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80260
INSEE 80066


Beaucourt-sur-l'Hallue është një komunëFrancë. Beaucourt-sur-l'Hallue bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 235 banorë dhe sipërfaqe 5.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]