Beaudricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaudricourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaudricourt is located in Franca
Beaudricourt
Beaudricourt
49°40′48″V 2°03′57″L / 49.68°V 2.0658°L / 49.68; 2.0658Koordinatat: 49°40′48″V 2°03′57″L / 49.68°V 2.0658°L / 49.68; 2.0658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Avesnes-le-Comte
Ndërbashkësia Deux Sources
Kryetari Michel Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.58 km2
Lartësia 143 m (m.n.d.)
Popullsia 98 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62810
INSEE 62091


Beaudricourt është një komunëFrancë. Beaudricourt bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 4.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]