Beaufin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufin
Komunë
noform
Pamje nga Beaufin
Vendndodhja
Beaufin is located in Franca
Beaufin
Beaufin
43°17′57″V 2°45′32″L / 43.2992°V 2.7589°L / 43.2992; 2.7589Koordinatat: 43°17′57″V 2°45′32″L / 43.2992°V 2.7589°L / 43.2992; 2.7589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Corps
Ndërbashkësia Pays de Corps
Kryetari Emmanuel Serre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Popullsia 23 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38970
INSEE 38031


Beaufin është një komunëFrancë. Beaufin bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 23 banorë dhe sipërfaqe 6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaufin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale